Symetria piękna- Fumiko Takatsu to the Rescue!

Symetryczne jest piękne- tak już nas zaprojektowała ewolucja i nie bardzo można z tym polemizować. Dużo ciekawego na temat atrakcyjności ma do powiedzenie psychologia ewolucyjna- warto zgłębić temat- niezastąpiony jest w tym wrocławski antropolog Prof. Bogusław Pawłowski- jeśli będziecie gdzieś mieli go okazję posłuchać, nie przegapcie!

Kultura zachodu generalnie lubi symetrię– nie tylko w urodzie ale i w sztuce czy architekturze przestrzeni miejskiej, Co ciekawe w  kulturze wschodu są nieliczne wyjątki, ale dotyczy to raczej japońskich ogrodów zen niż twarzy, bo tu symetryczna nadal będzie jednoznacznie piękniejsza od tej asymetrycznej.

Niestety w naszych twarzach asymetrie są mniej lub bardziej widoczne, ale zawsze istnieją… co więcej, pogłębiają się z wiekiem.

twarz idealnie symetryczna...(źródło:http://www.fastcodesign.com/1670852/would-you-recognize-yourself-with-a-completely-symmetrical-face)

twarz idealnie symetryczna… a właściwie lustrzane odbicia 2 połówek twarzy złożonych ze sobą…(źródło:http://www.fastcodesign.com/1670852/would-you-recognize-yourself-with-a-completely-symmetrical-face)

No i tu znowu wkracza moja ulubiona Japonka (o której pisałm już tu: Joga twarzy zamiast botoksu) Fumiko Takatsu i jej Face Yoga Metchod🙂 No więc, jak symetryczna jest Twoja twarz?

Mój uśmiech niestety zawsze przypominał ten Bogusia Lindy… tzn. kąciki ust zamiast do góry kirują się na dół… słabe, ale i na to Fumiko ma radę. Zamierzam wypróbować, trzymajcie kciuki;]

no ale nie taki zły ten Boguś przecierz… szczególnie gdy melodelamuje teksty Świetlickiego:D

Reklamy

2 responses to “Symetria piękna- Fumiko Takatsu to the Rescue!

    • hmm… widziałam, Twoje zdjęcia na blogu (i filmik:) i jakoś nigdy nie zwróciłam na to uwagi… coś kręcisz;D… no, albo to przez te usta- przysłaniają ewenetualne felery;) Zresztą każdy ma jakiś feler, który można spróbować poprawiać z Fumiko;D do dzieła;]

a Ty, jak myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s