Sekrety urody azjatek- japońskie ‚Bimajo’ czyli kobiety, które się nie starzeją: Yoshiko Yamada i zimna woda

Japońskie Bimajo, w angielskim tłumaczeniu nazywane są ‚Beautiful Witch’ – pięknymi czarownicami. Tłumaczenie niezbyt zgrabne, ale  jest zdecydowanie ogromnym komplementem i jednocześnie dobrze oddaje istotę sprawy;) Tym mianem określane są kobiety, które przekroczyły 35 rok życia, ale trudno określić ich wiek, a upływający czas się ich nie ima:)

Yoshiko Yamada- Japonka, która się nie starzeje:)

Yoshiko Yamada- Japonka, która się nie starzeje:)

Spójrzcie choćby na Yoshiko Yamadę, która jest jedną z moich ulubionych przedstawicielek tego zjawiska- czy uwierzycie, że ta piękna kobieta urodziła się w ’66, a więc ma ponad 46 lat..?

Yoshiko Yamada, japońska 'Bimajo', czyli kobieta która się nie starzeje

Yoshiko Yamada, japońska ‚Bimajo’, czyli kobieta która się nie starzeje

Jak ona to robi? Ja byłabym więcej niż zachwycona mogąc tak wyglądać w wieku Yoshiko san:)

Yoshiko Yamada, japońska bimajo

Yoshiko Yamada, japońska bimajo

Tu mała próbka tego jak Yoshiko Yamada dba o siebie:

Kilka sekretów Yoshiko Yamady:

1. Po dokładnym demakijażu przychodzi kolej na płukanie twarzy ciepłą wodą, potem nałożenie grubej warstwy kremu i na to ciepły ręcznik (coś jak szybka, domowa wersja sheet mask, z dokładnie tym co chcesz:). Ciepło rozszerza pory i pomaga odżywczym substancjom wniknąć w skórę. Potem płukanie twarzy zimną wodą (tu nawet z lodem), by zamknąć pory i nadać skórze gładkość. U nas raczej się od tego stroni, bo może wywoływać to problemy z naczynkami… z tego samego powodu odradza się nam saunę i kąpiele w gorącej wodzie (które Japonik uwielbiają…). Japonki nie mają problemów z naczynkami… ciekawe gdzie jest przyczyna a gdzie skutek;) może warto zweryfikować swoje podejście do takich technik- w końcu nikt nie wątpi, że naprzemienne ciepłe i zimne natryski ujędrniają ciało…

2. Masaż- drenaż limfatyczny. Zdecydowanie poprawia krążenie limfy, pomaga ją odprowadzać likwidując zastoje i spowodowane nimi obrzęki zanim się utrwalą i doprowadzą do obwisów skóry. Po za tym lepsze krążenie to więcej składników odżywczych, które trafiają do skóry i szybsze i skuteczniejsze odprowadzenie z niej toksyn!

Więcej o Yoshiko san i jej urodowych sekretach możecie dowiedzieć się od niej samej na jej oficjalnym blogu: http://bimajo.jp/blog/yamaday/

Nie tylko pielęgnacja i masaże, ale też sport odgrywa ogromną rolę w zapobieganiu starzeniu! Myślę, że zdjęcia Yoshiko san są świetną motywacją do zadbania o siebie bardziej holistycznie:)

Yoshiko Yamada

Yoshiko Yamada

Wszystkie zdjęcia Yoshiko Yamady w tym poście pochodzą z jej oficjalnego Bloga:  http://bimajo.jp/blog/yamaday/

Reklamy

a Ty, jak myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s