Sekrety urody Azjatek: SK-II

SK-II jedna z najbardziej znanych i jednocześnie najbardziej high- endowych marek japońskich, niezwykle popularna i ceniona w całej Azji. ‚Legenda założycielska’ głosi, że kobiety pracujące przy produkcji sake miały nieskazitelne i młode dłonie, jednak ich twarze itp. starzały się normalnie… odpowiedzialna za to okazała się tajamnicza ‚pitera’ składnik/enzym pozyskiwany z/w procesu fermentacji… czymkolwiek by był, bo tajemnica jest niezwykle pilnie strzeżona:)

Pomaga uzyskać tzw. dewy skin, czyli po naszemu taką wilgotną(?) skórę- zawsze mam problem jak to ‚dewy’ ładnie nazwać po polsku, jednak patrząc na zdjęcia ambasadorek nie mamy wątpliwości o jaki efekt tu chodzi. Jest on zresztą ideałem, do którego dąży większość kobiet azjatyckich- cera ma być ‚przejrzysta’, rozświetlona, z takim lekko wilgotnym zdrowym lśnieniem. U nas chyba jest trochę odwrotnie, skóra ma być matowa i kropka- taka dziecięca skórka brzoskwinki, która skądinąd też ma swój urok. Ja chyba wolę ten azjatycki efekt, daje to wrażenie takiej alabastrowej nieskazitelności, promieniejącej zdrowiem. Dodatkowo obowiązkowo skóra ma być sprężysta i nawilżona, wypełniona (tu urodowe standardy różnych kultur nie różnią się chyba;), co też nam SK-II obiecuje.

SK II

SK-II

Firma miała trochę przerażające ‚przygody’ z wycofaniem pewnych produktów w Chińskiej Republice Ludowej jesienią roku 2006, ze względu na rzekome odkrycie w nich śladowych ilości neodymu i chromu… Już w grudniu tego samego roku Chińskie ministerstwo zdrowia i inne instytucje min.: ‚Generalna Administracja Nadzoru Jakości'(?) oraz chińska inspekcja d.s. Nadzoru i Kwarantanny zgodziły się z P&G (koncern jest obecnie właścicielem marki) i stwierdziły oficjalnie, że jednak produkty SK-II są absolutnie bezpieczne dla zdrowia. Z tego co wiem problem dotyczył tylko rynku Chińskiego… wnioski każdy może wyciągnąć sam.

Mnie mimo wszystko te chińskie wieści, przy pierwszym pomyśle nabycia czegoś ze SK-II,  powstrzymały (szczególnie, że cena też nie pozwala lekko potraktować takiego eksperymentu)… mimo to ich kosmetyki nadal wydawały mi się mega kuszące- szczególnie SK-II Essence, najbardzij sławny produkt marki o wprost mitycznych właściwościach:) A zachwycona wyglądem buź moich japońskich koleżanek, które używają tych kosmetyków (najczęściej to zdecydowanie właśnie ta osławiona ‚esencja’) i ostatecznie przekonana ich peanami na temat cudowności SK-II w końcu sama, się skusiłam na SK-II Facial Treatment Milk –  trochę z duszą na ramieniu, bo zabawa jest naprawdę droga, ale musiałam:)

Obietnice SK-II są kuszące, ale czy produkty je rzeczywiście spełniają?  Japonki, które znam po prostu szaleją za tą marką. I patrząc z podziwem na ich skórę, trudno się oprzeć chęci wypróbowania mocy tajemniczej ‚Pitery’ na sobie;)  w INCI po prostu: Saccharomycopsis Ferment Filtrate*, a gwiazdka to tyle, że proces i składnik opatentowany… te tajemnicze procesy i składniki nieodparcie kojarzą mi się to z ‚miracle broth™’ LA MER.

Dodatkowo SK-II doskonale przemawia do wyobraźni swoich odbiorców wybierając naturalnie piękne ambasadorki o nieskazitelnej skórze:

Tang Wei:

Cate Blanchett:

Kate Bosworth:

oficjalna strona SK II (wersja dla USA): http://www.sk-ii.com/en/index.aspx

oficjalna strona SK II (wersja dla Japonii): http://www.sk-ii.jp/ja/products/skincare.aspx

Reklamy

2 responses to “Sekrety urody Azjatek: SK-II

  1. Nie znam tej firmy, ale jak ponownie zimą zawitam do Tajlandii na pewno coś sobie przywiozę 🙂

    • Tajlandia to będzie naprawdę świetna okazja- ja bym od razu biegła do ich firmowego stoiska i kazała sobie zrobić tą analizę skóry na 5-ciu wymiarach przy okazji;D

a Ty, jak myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s